pátek 6. února 2009

Novell ZEN - upgrade na 10 a chyba Error: ZENworks Adaptive Agent already exists on the device

Poměrně dost jsem se včera potrápil s upgradem Novell ZEN adaptive agenta na Windows XP.

Instalace pomocí balíčku PreAgentPkg_AgentComplete probíhala, ale na konci zamrzla. Od té chvíle se již nedokázala dokončit, ale nešla ani pustit znovu. Každé spuštění balíčku končilo hláškou Error: ZENworks Adaptive Agent already exists on the device, přičemž nepomohlo odinstalování starších ZENů, návrat do předchozí konfigurace pomocí Obnovení systému Windows...

Teprve dnes jsem si hlupák všiml, že chybové hlášení je směrováno z jiné cesty, než z exe souboru, který jsem pouštěl a to mi vnuklo řešení.

Takže všem, kteří mají stejný problém a nagooglili se na tento post blogu:
Odmažte složku C:\Windows\Novell a radujte se že instalace již pustit půjde.

Jenže je možné že sice půjde pustit, dokonce se ve službách objeví příslušné záznamy, nicméně agent se nebude chovat správně, nepůjde se přes něj přihlásit do ZENů, což při přihlašování užvatele do Windows způsobuje, že to po něm chce další heslo, které následně nefunguje.
Nic však není ztraceno. Teď je ta pravá chvíle použít systém psa kousajícího se do vlastního ocasu (jak je ostatně u OS Windows poměrně normální).
Takže nový ZEN 10 již pěkně vidíme mezi nainstalovanými programy, můžeme ho korektně odinstalovat, nesmíme zapomenout na restart (přestože ho odinstalace vyžadovat nebude) a po restartu pustíme znovu instalaci, která pravděpodobně doběhne.

(Pokud ne, celý postup pěkně zopakovat až do úspěšného výsledku a celkového dušeního zdeptání).

Žádné komentáře:

Okomentovat